Studenti Multimedije, oblikovanja i primjene na terenskoj nastavi kolegija Medijska fotografija

Studenti treće godine prijediplomskog stručnog studija Multimedija, oblikovanje i primjena Sveučilišta Sjever u okviru kolegija Medijska fotografija ovog su tjedna posjetili dvije izložbe u Varaždinu. Svojim su objektivima fotoaparata i mobitela zabilježili trenutke s otvorenja izložbe slovenskog umjetnika Marijana Mirta u izložbenom salonu Galerije Kovačić Macolić, te na izložbi članova varaždinskog Hrvatskog društva likovnih umjetnika u Kuli stražarnici varaždinskog Starog grada pod nazivom „Recent 2023.“.

Na izložbi koja ostaje otvorena za razgled do 9. siječnja 2024., 16 je umjetnika i umjetnica predstavilo umjetnička ostvarenja nastala u raznim tehnikama, među kojima je sa svoja tri rada i naš pročelnik Odjela za multimediju izv. prof. art. dr. sc. Robert Geček, kao član HDLU-a. Posjet izložbama bio je prigoda da se studenti upoznaju s raznim umjetničkim izričajima, ali i steknu vještinu analitičkog razumijevanja i tumačenja umjetničkih djela o kojima u teorijskom dijelu uče na kolegiju „Medijska fotografija“ čiji su nositelji doc. art. Mario Periša i izv. prof. Svetislav Cvetković.

fotografije: HDLU Varaždin

• Kategorija: mop