Studentica MOP-a Korina Spevec sudjelovala na Erasmus+ projektu

Sudjelovanje u Erasmus projektima mobilnosti studentima Sveučilišta Sjever otvara mogućnosti za stjecanje novih znanja, iskustava, kao i poznanstava. Studentica prijediplomskog studija Multimedije, oblikovanja i primjene Korina Spevec je od 27. listopada do 5. studenoga sudjelovala na Eramus+ projektu u Šibeniku. Po povratku je iskustva podijelila sa studentskim kolegama na kolegiju „Prezentacija informacija“ u Sveučilišnom centru Varaždin gdje je predstavila čime su se mladi u dobi od 18 do 29 godina, iz šest europskih zemalja, u okviru projekta „Big foot-small steps“ na temu okolišne održivosti i klimatskih promjena bavili u Šibeniku.

„Bio je ovo prvi Erasmus+ projekt u kojem sam sudjelovala. Moram priznati da sam u početku imala „sumnje“ i nisam znala što očekivati od samog projekta, ali me kolega koji je već ranije sudjelovao u Erasmus+ projektima potaknuo da se uključim. Drago mi je da jesam jer bilo je to odlično iskustvo. Upoznala sam se i sprijateljila s mnogo zanimljivih ljudi, radionice su bile edukativne, zabavne i sve u svemu bila sam zadovoljna s organizacijom samog programa. Jedina mana koju smatram da je ovaj projekt imao je financijski iznos za sudionike iz Hrvatske koji je iznosio 23€ za cjelokupni projekt, što je zapravo iznos za putne troškove. Bez obzira na to, bilo je nezaboravno iskustvo koje želim ponoviti, ako ne u Hrvatskoj onda sigurno u nekoj drugoj državi“, poručila je Korina, pozvavši kolege da se uključe u Erasmus projekte koje provodi Sveučilište Sjever i tako putuju, uče i stječu nova prijateljstva izvan grada u kojem provode svoje studentske dane.