Studentica Amanda Mlinarić s Europskog prvenstva se vratila sa srebrom i broncom

Amanda Mlinarić, stručna prvostupnica prehrambene tehnologije koja je i dobitnica rektorove nagrade Sveučilišta Sjever, sudjelovala je na Europskom prvenstvu u disciplini poljskog streličarstva, održanom u talijanskom gradu Cesna gdje je osvojila brončanu medalju u seniorskom pojedinačnom natjecanju.  U polufinalu je izgubila meč od Irene Franchini iz Italije, te je u dvoboju za treće mjesto uspjela pobijediti streličarku, također iz Italije, dosadašnju europsku prvakinju, Saru Ret. Ovoj brončanoj medalji Mlinarić je dodala i srebrnu medalju osvojenu u mješovitoj ekipi u paru s Domagojem Budenom iz SK Agram Zagreb. Na prvenstvu je sudjelovalo 226 streličara iz 26 europski zemalja koji su se natjecali u tri vrste luka, dvije kategorije, juniorskoj i seniorskoj, te pojedinačno i u ekipama.

Na ovom zapaženom uspjehu Amandi je čestitao i zamjenik gradonačelnika Grada Varaždina Miroslav Marković na prijemu u palači Patačić te ujedno uputio čestitke i na rektorovoj nagradi Sveučilišta Sjever. Ova uzorna studentica i vrhunska sportašica planira nastaviti diplomski studij ali i nastaviti s odličnim sportskim rezultatima.

foto: Grad Varaždin