Erasmus+ mobilnost Odjela za graditeljstvo na Sveučilištu Aydin Adnan Menderes u Turskoj

U sklopu projekta  Erasmus+ Program - KA1 u Ajdinu u Turskoj na Sveučilištu Aydin Adnan Menderes boravili su doc. dr. sc. Željko Kos i doc. dr. sc. Iryna Grynyova u periodu od 5. do 20. srpnja 2023. godine. Prisustvovali su nizu sastanaka na kojima im je predstavljen sustav obrazovanja u Turskoj i način izvedbe nastave, suradnja visokoškolskih ustanova u Turskoj, laboratoriji, studentski standard, a prezentirani su im i projekti u tijeku te projektne ideje. Kolege domaćini su im prezentirali i svoju građevinsku, kulturno-povijesnu baštinu te im omogućili posjet nekim lokacijama i izvan Aydina, kao i građevinskom fakultetu sveučilišta u Mersinu. Kolege s oba sveučilišta iz Turske potvrdile su želju kako za daljnjim sudjelovanjem u aktivnostima Erasmus+ projekta, tako i za zajedničkom provedbom drugih stručnih i znanstvenih projekata.