Studenti graditeljstva na terenskoj nastavi proširili svoja stečena znanja na Sveučilištu Sjever

50 studenata druge i treće godine stručnog prijediplomskog studija Graditeljstva na Sveučilištu Sjever nastavni su dan u ponedjeljak, 5. lipnja 2023. proveli na terenu. Obišli su građevinske laboratorije za materijale, ceste, konstrukcije i geotehniku Instituta IGH u Zagrebu, na relaciji Pribić-Krašić doznali više o izgradnji i sanaciji mostova, a na području Plešivice i Jasterbarskog kako se provodi sanacija mnogobrojnih cestovnih klizišta i ostalih građevinskih zahvata financiranih iz Fonda solidarnosti Europske unije. Obišli su i tvrtku Ciglenica u Zaštešiću kod Bedekovčine koja se bavi proizvodnjom betona, betonskih elemenata, armirano betonskih konstrukcija, te prednapregnutih AB konstrukcija.

„Tijekom studiranja na Sveučilištu Sjever naši studenti stječu brojna teorijska znanja na kolegijima, a kako se približavamo kraju ovog ljetnog semestra, organizirali smo terensku nastavku kako bi stečena znanja dodatno produbili posjetom tvrtkama u sektoru graditeljstva, kao i aktualnim radovima na otvorenom. Tijekom tri godine prijediplomskog stručnog studija, te potom sveučilišnog studija na odjelu Graditeljstva trudimo se predstaviti studentima najnovija dostignuća u polju graditeljstva koje se razvija vrlo brzo, a naši diplomanti brzo i pronalaze posao po završetku studija. S obzirom na najave brojnih investicija sigurno će se taj trend još i ubrzati. Aktivno surađujemo sa sektorom gospodarstva i zahvaljujemo na gostoprimstvu na ovoj terenskoj nastavi i Institutu IGH kao i Županijskoj upravi za ceste Zagrebačke županije, te tvrtki Ciglenica što su našim studentima omogućili da na terenu vide ono što učimo na Sveučilištu Sjever“, istaknuo je pročelnik odjela Graditeljstva na Sveučilištu Sjever prof. dr. sc. Božo Soldo koji se studentima pridružio na terenskoj nastavi.