Erasmus+ posjet Pontifikalnom Sveučilištu Ivana Pavla II. iz Krakowa - mobilnost Odjela za ekonomiju i Odjela za odnose s javnostima

Pročelnik Odjela za ekonomiju prof. dr. sc. Ante Rončević i v.d. pročelnika Odjela za odnose s javnostima izv. prof. dr. sc. Darijo Čerepinko u sklopu programa Erasmus+ boravili su od 17. do 21. travnja u posjeti Institutu za novinarstvo, medije i društvenu komunikaciju Pontifikalnog Sveučilišta Ivana Pavla II. u Krakowu u Poljskoj. U sklopu posjeta odrađena su planirana predavanja te su uspostavljeni temelji daljnje suradnje. Prof. Rončević i izv. prof. Čerepinko održali su i niz sastanaka s čelnicima Instituta i Sveučilišta te dogovorili korake daljnje suradnje Sveučilišta Sjever i  Pontifikalnog Sveučilišta Ivana Pavla II. U sklopu posjeta održali su i predstavljanje Sveučilišta Sjever studentima iz više različitih zemalja koji su u Krakowu boravili u sklopu Erasmus+ programa razmjene i tamo slušali nastavu u ljetnom semestru. Uz predstavljanje manje poznatih informacija o Hrvatskoj, studentima su predstavljeni detalji studiranja u Varaždinu i Koprivnici, kao i zanimljivosti i turistička i druga ponuda gradova u kojima Sveučilište Sjever ima svoje sveučilišne centre. Također, susreli su se i s počasnim konzulom Republike Hrvatske u Krakowu, njegovom ekselencijom Pawelom Wlodarczykom. I tom prilikom otvorene su teme međusobne suradnje Sveučilišta Sjever i visokoškolskih ustanova u najstarijem i najvećem poljskom sveučilišnom središtu.