Erasmus+ mobilnost izv. prof. dr. sc. Marijane Neuberg, izv. prof. dr. sc. Rosane Ribić i doc.dr.sc. Ivane Živoder na South-Eastern Finland University of Applied Sciences, XAMK, Finska

Pročelnica Odjela za sestrinstvo izv. prof. dr. sc. Marijana Neuberg, pročelnica Odsjeka za sestrinstvo izv. prof. dr. sc. Rosana Ribić i pročelnica Odjela za fizioterapiju doc.dr.sc. Ivana Živoder, realizirale su u okviru Erasmus+ projekta mobilnost u svrhu stručnog usavršavanja na South-Eastern Finland University of Applied Sciences, XAMK, Finska. U razdoblju od 13. do 17. ožujka 2023. godine nastavnice Sveučilišta Sjever sudjelovale su na manifestaciji International Week koji se održao na XAMK University, Kotka Campus, Department of Health Care and Emergency Care. Tema ovogodišnje manifestacije bila je Sustainable wellbeing. Na navedenoj manifestaciji sudjelovali su nastavnici s različitih sveučilišta iz Sjedinjenih Američkih Država, Irske te nekoliko zemalja Europske unije. Tijekom boravka nastavnice Sveučilišta Sjever održale su radne sastanke s predstavnicima XAMK sveučilišta, na Kotka i Kuola kampusu, te prisustvovale predavanjima na temu održivog blagostanja i simulacijskim vježbama za studente biomedicinskog usmjerenja. Ujedno su obišle bolnice, odnosno radilišta na kojima studenti XAMK sveučilišta obavljaju vježbovnu nastavu, te prezentirale svim sudionicima International Weeka Sveučilište Sjever i studijske programe s područja biomedicine. Tijekom mobilnosti dogovorena je suradnja s XAMK sveučilištem o budućim odlaznim i dolaznim mobilnostima nastavnika i studenata.