Studentice Odjela za Sestrinstvo Sveučilišta Sjever osvojile nagradu za najbolju usmenu prezentaciju na 6. Studentskom kongresu zaštite zdravlja – Sanitas

Studentski kongres zaštite zdravlja – Sanitas prvi je stručno – znanstveni kongres čija su ciljana publika studenti biomedicinskih smjerova i prirodnih znanosti iz cijele Hrvatske te šire regije. Ovaj kongres studentima pruža priliku da se upoznaju s događajem kongresnog formata, izlože rezultate vlastitog istraživanja pred svojim kolegama i profesorima, ali i da stvore mrežu kolega i suradnika koja će im pomoći u daljnjem razvitku kao stručnjacima ili znanstvenicima.

Studentice 1. i 3. godine preddiplomskog studija Sestrinstva Sveučilišta Sjever, Paula Stipetić i Klara Lucić, aktivno su sudjelovale na 6. Studentskom kongresu zaštite zdravlja - Sanitas na Medicinskom fakultetu koji se odvijao od 16.-18. ožujka 2023. godine u Rijeci. Aktivno su sudjelovale s radom „Prehrana i mentalno zdravlje“ koji je proglašen najboljom usmenom prezentacijom na kongresu, na temelju odabira predsjedavajućih članova
Ovim putem zahvaljujemo našim studenticama na trudu te im čestitamo na tako velikom uspjehu.

Dojmove o sudjelovanju na kongresu osobno su nam prenijele studentice Klara i Paula, a što možete pročitati u nastavku:
„Prijavila sam se drugu godinu za redom u želji stjecanja novih znanja i aktivnog sudjelovanja na koferenciji s temom Prehrana i mentalno zdravlje s ciljem pridavanja važnosti i naglašavanja prehrane kao jednog od bitnih zaštitnih čimbenika mentalnog zdravlja. Osim obogaćivanja vlastitog znanja svakako je iskustvo sudjelovanja na kongresu bila prije svega izuzetno zabavna aktivnost gdje smo imali priliku upoznati nove ljude, sudjelovati u zanimljivim radionicama, komunicirati s kolegama i diskutirati o mnogobrojnim temama koje su izlagali studenti i profesori. Organizacija na Medicinskom fakultetu u Rijeci je bila za svaku pohvalu, hrana je bila odlična i svi prisutni su bili jako ugodni, otvoreni za mnoga pitanja, savjete kao i opširna komentiranja svakog pojedinačnog izlaganja prezentacija. Želim zahvaliti kolegici s prve godine Pauli Stipetić koja je pomogla u osmišljavanju izlaganja i izradi prezentaciji kao i podrške za javni nastup, isto tako želim zahvaliti Sveučilištu Sjever što su nam omogućili odlazak jer sudjelovanje je svakako pridonijelo obogaćivanju naših znanja i iskustava koje smo stekli, bila mi je velika čast što sam imala priliku izložiti temu koja mi je bila važna i uz to se jako dobro zabaviti.“
Klara Lucić, 3, godina studija Sestrinstva

„P sam se kao aktivni sudionik jer sam vidjela priliku za upoznavanje novih ljudi i proširenju svojih vještina i znanja. Kongres se konkretno održavao na Medicinskom fakultetu gdje smo pri samom dolasku bili pozdravljeni od strane svih organizatora. Bila sam pozitivno iznenađena prisustvom, dipl. sanit. ing., mr. Eldine Smječanin koja je održala vrlo zanimljivo uvodno predavanje nakon svečanog otvorenja. Posebne pohvale na organizaciji i gostoljubivosti, a posebno studenta Brune Kovača koji je kroz cijeli kongres bio dostupan za razna pitanja i nedoumice. Također bi ovu priliku iskoristila da se zahvalim Studenskom zboru, tj. Sveučilištu Sjever što nam je financirao ovaj kongres i pružio nam priliku da proširimo svoje vidike i potaknuo nas da prisustvujemo na više ovakvih događaja.“
Paula Stipetić, 1. god. studija Sestrinstva