Više od 30 radova studenata Odjela za medijski dizajn na Zagreb Design Weeku

“Nakon otvaranja granica i ukidanja ograničenja koja su obilježila protekle dvije godine diljem svijeta, ove godine s temom Limitless / Bez granica vraćamo se, te slavimo ponovno okupljanje, ukidanje ograničenja i slobodu koja je neizostavni dio kreativnog procesa.” Tako počinje uvodni tekst koji opisuje ovogodišnji program Zagreb Design Weeka koji se održao prošlog tjedna na Akademiji Likovnih umjetnosti u Zagrebu, a naš Studij medijskog dizajna na Sveučilištu Sjever ozbiljno je shvatio to okupljanje i ponovno uspješno predstavio radove svojih studenata.

“Iako naš odjel tradicionalno gostuje na ovoj manifestaciji, ova je godina, pa tako i tema festivala, i nas inspirirala i potakla da preispitamo naše granice te dinamiziramo naše djelovanje u javnom prostoru kako bi radovi naših studenata bili što vidljiviji publici te inspiracija industriji i budućim generacijama studenata", izjavio je doc.dr.sc. Luka Borčić, docent na Odjelu za medijski dizajn.

Na izložbi se predstavilo više od 30-ak mentoriranih radova studenata s preddiplomskog i diplomskog studija iz područja grafičkog dizajna, informacijskog dizajna, tipografije, animirane grafike, fotografije i videa, scenografije, te audio produkcije.

Popis studenata: Tena Slobodnjak, Edi Radičev, Edo Rapaić, Klara Heberling, Andrej Čirkinagić, Marino Dumić, Anabela Karla Kadažabek, Antonija Crnjak, Dorotea Cerovec, Franjo Podvez, Helena Hlišć, Katarina Gorša, Lela Remenarić, Melani Krog, Petra Bezbradica, Valentina Kordić, Vilim Umičević, Dunja Pantić, Una Čulić, Ivana Pirin, Borna Ilić, Diana Dujlović, Ivan Nenadović, Matej Miotić, Dora Bencedić, Melani Šparavec, Đurđica Mustaf, Maja Župić, Roberta Krvajica, Dominik Vadas, Borna Škof, Lorena Novak, Sanela Ivančević, Iva Blazinić, Mia Žikina, Vid Pugelnik, Filip Adrian Takač, Ana Sajko, Filip Majcan, Klara Čopec, Vela Čihor, Anabela Karla Kadežabek, Helena Hlišć, Viktorija Dretar

Popis mentora: izv. prof. Iva-Matija BItanga, izv. prof. Simon Narath Bogojević, doc. art Andro Giunio, doc. art Niko Mihaljević, doc. art Igor Kuduz, doc.art Mario Periša, asis. Goran Škofić, doc. art Dubravko Kuhta, doc. art Luka Borčić