Erasmus+ mobilnost izv. prof. dr. sc. Bojana Đurina na University of Prishtina ''Hasan Prishtina'', Kosovo

U sklopu dodijeljene donacije/pomoći Zaklade Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti za 2020. godinu i projekta Potpore znanstvenim i umjetničkim istraživanjima u 2021. godini ''Primjena geomatike u monitoringu građevina'' (voditelj doc. dr. sc. Danko Markovinović), izv. prof. dr. sc. Bojan Đurin iz Odjela za graditeljstvo je u periodu od 12.05. do 13.05.2022. godine izvršio akademsku posjetu na Faculty of Mechanical Engineering (FME), University of Prishtina ''Hasan Prishtina'' u Prištini na Kosovu. Uz radne sastanke sa suradnicima te članovima Uprave FME-a, uspješno je održano i predavanje za zainteresirane djelatnike i studente pod nazivom ''Surveying and hydrological aspects of the determination of the flow and velocity in the watercourses''.