Održavanje radionice Bentham Science u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu

Izdavač Bentham Science će u utorak, 17. svibnja 2022. godine u 10h održati radionicu “How to write and publish your papers in high impact journals” za hrvatsku znanstvenu i akademsku zajednicu u prostoru na polukatu Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Radionica je namijenjena svim znanstvenicima, poglavito znanstvenicima na početku znanstvene karijere i knjižničarima, a obuhvatit će sljedeći sadržaj:

– Na njihovom mjestu: tko su urednici i recenzenti?

– Kako izbjeći odbijanje objave rada

– Motivacija: zašto uopće objavljivati?

– Prezentacija vašeg rada: tko je vaša publika?

– Urednička “trijaža”: kako proći kroz inicijalnu recenziju časopisa?

– Kako napisati učinkovito popratno pismo

– Pripreme za pisanje rada

– Priprema vašeg rada: jasna i pregledna struktura rada

– Unošenje promjena u tekst i kako preživjeti odbijanje rada za objavu

– Razumijevanje utjecaja vašeg istraživanja

Polaznici će nakon radionice imati bolje razumijevanje za sve korake u procesu pripreme i objave rada:

– Koji su kriteriji uredništva časopisa za odabir radova za objavu i kako navigirati ovim procesom

– Kako odabrati najprikladniji časopis koji odgovara vašem istraživanju i time povećati uspjeh objavljivanja

– Struktura dobro napisanog i kvalitetnog znanstvenog rada

– Važnost objavljivanja u recenziranim časopisima

– Kako se nositi s odbijanjem objave rada i kako u tom slučaju uočiti pozitivne aspekte

– Put koji treba proći rukopis od predaje do objave

– Tijek recenzijskog postupka

Radionicu će održati Dr. Gareth Dyke, Director of Global Content.

Svi polaznici radionice će dobiti potvrdu o sudjelovanju te pozivamo sve zainteresirane da se prijave ovdje.

(Izvor: Portal elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu)