Dolazna Erasmus+ KA107 mobilnost izv. prof. dr. sc. Naide Ademović s Univerziteta u Sarajevu

U okviru Erasmus+ projekta broj 2020-1-HR01-KA107-077529 sa Sveučilištem u Sarajevu, u razdoblju od 25.04.2022. do 29.04.2022. Sveučilište Sjever posjetila je izv. prof. dr. sc. Naida Ademović s Građevinskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu. Tijekom njenog boravka provedeni su sastanci s prorektoricom prof. dr. sc. Anicom Hunjet, pročelnikom Odjela za graditeljstvo prof. dr. sc. Božom Soldo te Erasmus+ koordinatorom Odjela za graditeljstvo doc. dr. sc. Aleksejem Aniskinom. Tijekom razgovora utvrđena je sukladnost studijskih programa te su dogovorene kvote za sljedeći Erasmus+ projekt i razmotrene su mogućnosti razmjene studenata. Proveden je kratki obilazak Sveučilišta Sjever te se izv. prof. dr. sc. Naida Ademović s Građevinskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu susrela sa studentima u okviru kolegija Tehnička mehanika II. Utvrđen je zajednički znanstveni interes te su dogovorene načelne ideje za znanstvene radove.

Teme razgovora su također obuhvatile:

- prijave zajedničkih projekata;

- unapređenje kvalifikacija znanstvenog i nastavnog osoblja;

- suradnju u znanosti i razmjenu nastavnog iskustva;

- provođenje, organizaciju i sudjelovanje na zajedničkim konferencijama

Međunarodna suradnja omogućuje nove prilike za razvoj oba Sveučilišta (fakulteta), administrativnog, nenastavnog i nastavnog osoblja, višu kvalitetu edukacije za studente i prednost na međunarodnom tržištu rada.