Znanstvenici iz Hrvatske na popisu najcitiranijih znanstvenika 2021. Instituta za znanstvene informacije

Institut za znanstvene informacije (The Institute for Scientific Information) izdavača Clarivate jednom godišnje objavljuje popis najcitiranijih znanstvenika iz cijelog svijeta. Lista ove godine uključuje 6.602 znanstvenika iz različitih znanstvenih područja čiji su radovi u prvih jedan posto prema broju citata na platformi Web of Science.

Ove godine na popis je uvršteno i dvoje znanstvenika iz hrvatskih ustanova – izv. prof. dr. sc. Danijela Bursać Kovačević s Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. sc. Predrag Putnik (Odjel za prehrambenu tehnologiju Sveučilišta Sjever).

Prema podacima dostupnima na portalu Web of Science, izv. prof. dr. sc. Danijela Bursać Kovačević ima 96 radova indeksiranih u WoS-u i citirani su 2.773 puta s h-indexom 29, dok prof. dr. sc. Predrag Putnik ima također 96 radova u WoS-u citiranih 2.805 puta s h-indexom 29.

Čestitamo našim znanstvenicima na uspješnim rezultatima!

(Izvor: Portal elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu)