Studenti strojarstva sudjelovali na terenskoj nastavi

U sklopu kolegija Tehnologija 2 studenti treće godine preddiplomskog studija Proizvodnog strojarstva, zajedno s nekoliko studenata diplomskog studija Strojarstva, obišli su u srijedu, 27. listopada 2021. u obliku terenske nastave ljevaonice i metaloprerađivačke tvrtke Ferro Preis d.o.o., LTH Alucast d.o.o. i Promming d.o.o. u Čakovcu.

U svim tvrtkama studenti su obišli proizvodnju, tehnološku pripremu, kontrolu kvalitete i konstrukcijski dio. U tvrtki Ferro Preis d.o.o.  pobliže su se upoznali s tehnologijama lijevanja sivog i nodularnog lijeva.

U tvrtki LTH Alucast d.o.o. studenti su se upoznali s tehnologijom tlačnog lijevanja aluminijskih legura, preciznih odljevaka primarno za automobilsku industriju.

U tvrtki Promming d.o.o. upoznali su se s proizvodnim procesima i tehnologijama izrade čeličnih profila, nosivih elemenata i proizvoda iz čeličnih limova te dio proizvodnje iz drvene građe.