Radovi studentice i profesora Medijskog dizajna na izložbi Drava Art Biennale

Međunarodna izložba Drava Art Biennale otvorena je u petak, 17. rujna 2021. u Galeriji Koprivnica. To je peta po redu izložba, a od velikog broja pristiglih radova peteročlani žiri odabrao je 26 radova i time je ovogodišnja izložba po broju umjetnika koji sudjeluju najveća dosad.

Među odabranim su se našla i dva zanimljiva rada - instalacije/vizualno akustični objekti: rad mlade umjetnice i studentice diplomskog sveučilišnog studija Sveučilišta Sjever Lucije Petrović "Vodene note", te rad profesora diplomskog sveučilišnog studija Medijski dizajn Sveučilišta doc.art. Dubravka Kuhte naziva "Kruženje vode u prirodi".  Osim toga, vizualni identitet DAB-a potpisuju studenti istog studija Sveučilišta Sjever – Tena Slobodnjak, Andrej Čirkinagić i Marino Dumić.

Izložba je otvorena do 24. listopada.

Iz kataloga izložbe:

Današnje vrijeme nesigurnosti, nestalnosti, stalnih promjena neprestano testira naše mogućnosti transformacije i prilagođavanja. Uslijed aktualnih društveno-ekonomskih događaja, DAB u 2021. izmješta svoj pogled prema unutra, prema ishodištu. Stoga u ovim izazovnim vremenima postavljamo pitanje čemu nas voda može poučiti? Voda kao najrasprostranjenija tvar u prirodi, nastala kao najjednostavniji spoj dva najreaktivnija elementa podsjeća na jednostavnost života istovremeno zrcaleći njegovu kompleksnost kroz svoju mnogoznačnost u ljudskim životima. Sposobnost konstantnog toka i izmjena karakteristika je vodenih bogatstava. U neprestanom mijenjanju oblika voda izražava načelo univerzalnog i vječnog kretanja. U nepredvidivim vremenima voda postaje utočište, simbol mira i spokoja. Važan faktor u održavanju psihofizičkog balansa pojedinca/društva/sustava.