Sveučilište Sjever postalo punopravni član Europskog udruženja sveučilišta

Sveučilište Sjever je 29. travnja 2021. godine temeljem odluke Vijeća EUA postalo punopravni član Europskog udruženja sveučilišta.

Europsko udruženje sveučilišta (EUA) predstavlja i podupire više od 800 sveučilišta u 48 europskih zemalja pružajući im mogućnost suradnje i sudjelovanja u svim aktualnim događanjima vezanim uz politiku visokoga obrazovanja i znanstvenoga istraživanja. EUA ima ključnu ulogu u oblikovanju europskoga sustava visokog obrazovanja i istraživanja zahvaljujući svojoj uključenosti u pitanja vezana uz Bolonjski proces, doprinos oblikovanju znanstvene politike u Europskoj uniji, kao i suradnji s međuvladinim organizacijama.

Misija EUA je promicati razvoj koherentnog sustava obrazovanja i istraživanja na europskoj razini kroz studije, projekte i usluge članovima. Kao centar stručnosti u visokom obrazovanju i istraživanjima.

*Fotografija: Dominik Sever