Studenti Sveučilišta Sjever posjetili su Centar dr. Rudolfa Steinera

Studenti Prehrambene tehnologije i studenti Medijskog dizajna Sveučilišta Sjever, Sveučilišni centar Koprivnica,  zajedno s profesorom doc. art. Tonijem Franovićem i Ivanom Dodlek Šarkanj, dipl. ing. preh. teh., posjetili su u petak 29. studenog Centar dr. Rudolfa Steinera u Donjem Kraljevcu, gdje su ih dočekale ravnateljica Centra mr. sc. Dijana Posavec i Amalka Vukelić, dipl. ing. agr.

Centar dr. Rudolfa Steinera je centralno mjesto za biodinamičku poljoprivrednu proizvodnju u Republici Hrvatskoj. Pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede Republike Hrvatske organizirali su 1. Hrvatske dane biodinamike i stručnu konferenciju pod nazivom Razvoj eko–bio agrikulture, na kojima su prisutni mogli naučiti sve o radu i životu dr. Rudolfa Steinera, o biodinamičkoj proizvodnji hrane te o važnosti  namirnice dobivene biodinamičkom proizvodnjom jer se radi o tzv. visokovrijednim prehrambenim namirnicama.  Biodinamička poljoprivreda ili tzv. poljoprivreda budućnosti je „kruna“ ekološke poljoprivrede jer pristupa proizvodnji i preradi holistički tako da kroz uzgoj revitalizira tlo, flotu i faunu.