Doc. art. dr. sc. Mario Periša i studentica Dora Bosner na međunarodnoj izložbi u Materi

Doc. art. dr.sc. Mario Periša i studentica treće godine preddiplomskog studija Medijskog dizajna na Sveučilištu Sjever, u Sveučilišnom centru Koprivnica, Dora Bosner bili su jedini predstavnici iz Hrvatske među ukupno 28 zemalja Europske unije koji su sudjelovali na grupnoj izložbi u Materi, europskoj prijestolnici kulture 2019. godine.

Matera European Photography, Matera Diffusa i Canon Europe pokretači su projekta Matera European Photography / Visions from Europe - međunarodnoga događaja u kojem je sudjelovalo 28 studenata i jednako toliko profesora iz 28 europskih zemalja. Svatko od njih istražio je grad Materu kroz fotografiju i vlastiti doživljaj te interpretaciju kroz objektiv. Na taj način nastalo je 28 originalnih i neobjavljenih projekata.

Nakon što su svi pozvani studenti i profesori sa raznih sveučilišta diljem Europe bili u
Materi i dovršili svoje projekte održala se skupna izložba radova svih sudionika u Muzeju fotografije u Materi. Nakon izložbe, koja je bila otvorena od 20. rujna do 21. listopada
2019. godine, svi radovi su donirani gradu Materi u trajni arhiv.