Gostujuće predavanje dr. sc. Jadranke Ivanković

U subotu,  8. lipnja 2019., gostujuće predavanje održala je dr. sc. Jadranka Ivanković. Predavanje je bilo održano na kolegiju Poduzetnički marketing koji se izvodi na Poslijediplomskom specijalističkom studiju Poduzetništvo i EU fondovi, a bilo je otvoreno za sve zainteresirane.

Jadranka Ivanković ima bogato poslovno iskustvo stjecano kroz 25 godina rada u području prehrambene i farmaceutske industrije. Obnašala je niz upravljačkih funkcija; od direktora marketinga, izvršnog direktora strateške poslovne jedinice do članice uprave za marketing, istraživanje i razvoj, i komunikacije u Podravki d.d. iz Koprivnice.

Objavila je više od 25 znanstvenih i stručnih članaka te aktivno sudjeluje na stručnim i znanstvenim skupovima u zemlji i inozemstvu. Sudjelovala je u brojnim stručnim i znanstvenim projektima.

Pored navedenog, profesorica je visoke škole i znanstvena suradnica zaposlena na Veleučilištu Vern u Zagrebu, gdje predaje predmete iz grane Marketing i Menadžment na hrvatskom i engleskom jeziku. U nastavnoj djelatnosti sudjeluje od 2005. godine. Svoje obrazovanje stekla je na Ekonomskim fakultetima u Rijeci i Zagrebu, a International Executive MBA program završila je na Brdu pri Kranju u Sloveniji. Kontinuirano se usavršavala u području marketinga i upravljanja u zemlji i inozemstvu.

Članica je Baze poslovih žena Hrvatske udruge poslodavaca, Hrvatskog društva ekonomista, Hrvatske zajednice udruga za marketing i drugih stručnih udruga. Predsjedala je Hrvatskim klasterom konkurentosti prehrambeno-prerađivačkog sektora u razdoblju od 2013. do 2015. godine.