Ne propustite predavanje dr. sc. Gorana Vojkovića o računalima svemirskih letjelica

Sveučilišni centar Koprivnica

Pozivamo sve zainteresirane na zanimljivo predavanje dr. sc. Gorana Vojkovića, profesora na Sveučilištu Sjever pod nazivom "Računala svemirskih letjelica". Goran Vojković, široj javnosti poznat kao kolumnista portala Index.hr ujedno je i radioamater, ljubitelj tehnologije i svemira koji će u svom predavanju prikazati razvoj računala svemirskih letjelica kroz povijest. Pored navedenog, Vojković će se osvrnuti i na to kakva su računala dovela ljude do Mjeseca pa do procesora koji omogućavaju da Hubble obavlja svoju funkciju te kako se sve to odrazilo na naš svakodnevni život.

Predavanje će se održati u srijedu, 10. listopada 2018. godine u 17 sati u Sveučilišnom centru Koprivnica (dvorana A108).

Vidimo se na predavanju!