Ne propustite gostujuće predavanje Vanje Cuculića, poznatog grafičkog dizajnera

Sveučilište Sjever poziva studente, nastavnike te sve zainteresirane na gostujuće predavanje jednog od najpoznatijih dizajnera u Hrvatskoj, Vanje Cuculića koje će se održati u srijedu, 06. lipnja 2018. godine u 15 sati u Sveučilišnom centru Koprivnica (dvorana A108).

Vanja Cuculić rođen je u Rijeci 02. prosinca 1977. godine. Nakon završene gimnazije upisuje Studij Dizajna 1996. godine u Zagrebu. Od 2000. godine radi kao dizajner, a ubrzo i kao art direktor u marketinškoj agenciji BBDO Zagreb. Godine 2002. osniva dizajn studio Clinica. Od 2004. do 2007. godine radi kao asistent na Studiju Dizajna, a 2005. godine pokreće Studio Cuculić.
Od 2006. godine stalni je suradnik kazališta Gavella. Kontinuitet rada na preko 70 plakata za repertoarne predstave rezultirao je iznimno snažnim dizajnerskim opusom koji je istovremeno postao “zaštitni znak” kako Kazališta Gavella tako i Studia Cuculić.
Studio radi na mnogobrojnim projektima iz područja dizajna kulturno – turističkih destinacija i njihovih atrakcija. Neki od projekata su: Ogulin-zavičaj bajke, Ogulinski festival bajke, Ivanina kuća bajke Plitvičke doline, Ekomuzej čipke i čipkarstva u Lepoglavi, Zavičajni muzej poreštine, Kuća maslinovog ulja Tar – Vabriga, Kuća tartufa u Buzetu, Kuća A.G. Matoša u Tovarniku. Projekt vizualnog identiteta Ogulina, zavičaja bajke nagrađen je 2007. godine europskom nagradom za dizajn Red Dot.
Osim navedene nagrade,  Cuculić je dobitnik još sedam Red Dot nagrada. Neka od ostalih priznanja su: Identity Best of the Best, Summit Creative Award, BIO, HOW, International Poster Biennale Teheran, International Theatre Poster Biennale Rzeszow, European Design Award, Magdalena, Zgraf, Biennale kazališnog plakata u Varaždinu…). Radovi su mu publicirani u velikom broju renomiranih časopisa za grafički dizajn kao što su: Print, Graphis, Novum, Kak…
Autor fotografije: M. Gracin
Vidimo se na predavanju!