Studenti Odjela za strojarstvo na terenskoj nastavi u MIV-u

U sklopu kolegija Tehnologija I studenti druge godine proizvodnog strojarstva obišli su u utorak, 3. travnja 2018. ljevaonicu Metalske Industrije Varaždin d.o.o. gdje su razgledali pogon za izradu modela, linije za kalupljenje, pripremu taline, taljenje i ulijevanje u kalupe te odjele kontrole kvalitete i mehaničkih svojstava odljevaka.

Ovaj obilazak nastavak je višegodišnje uspješne suradnje Sveučilišta Sjever s Metalskom Industrijom Varaždin, koja zajedno s drugim tvrtkama iz okolice rado izlazi u susret nastavnicima i studentima Odjela za strojarstvo te na taj način doprinosi poboljšanju kvalitete terenske nastave. Navedeni obilazak organizirali su nositeljica kolegija Tehnologija I doc. dr. sc. Sanja Šolić, dipl.ing.stroj.mr. sc. Zlatko Botak.