Noć knjige na Sjeveru – gostujuće predavanje

Sveučilište Sjever poziva studente i sve zainteresirane na gostujuće predavanje na temu „Čitanjem do zdravlja“.

Predavanje će se održati u srijedu, 18 . travnja 2018. godine u 17.00 sati u Sveučilišnom centru Varaždin, UNIN2-115 u sklopu kolegija Palijativna zdravstvena njega, pred studentima 3.godine studija Sestrinstva.

U sklopu predavanja predstavit će se kampanja „Čitaj mi“ -  prva  nacionalna kampanja za promicanje čitanja na glas djeci od rođenja. Kampanja je  pokrenuta  povodom Europske godine čitanja na glas (2013.), a pod pokroviteljstvom Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. U sklopu kampanje pokrenute su brojne aktivnosti u suradnji s Hrvatskim pedijatrijskim  društvom.  Kampanju će predstaviti knjižničarka Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica Danijela Petrić i knjižničarka Sveučilišne knjižnice Sveučilišta Sjever Antonija Mandić.  Drugi dio predavanja predstavit će se koncept biblioterapije, procesa liječenja pomoću knjige.  Biblioterapija  zauzima važno mjesto u liječenju posebice palijativnih, terminalno oboljelih pacijenata, ali  doprinosi bržem oporavku i ostalih bolesnika.