Poziv na radionicu "Digitalna materijalnost" - Sveučilišni centar Koprivnica

Dragi studenti,

u srijedu, 8. studenoga 2017. godine od 11-19 sati u Sveučilišnom centru Koprivnica (dvorana A103, atelje) održat će se radionica s tematikom digitalne materijalnosti, bazirana na predstavljanju terminologije, tehnike i taktike databendinga te osnovne premise novih medija kao komunikacijskog praxisa u kojemu se konstruktivno presijecaju suvremene paradigme digitalnih politika, računalnog technêa i métiera digitalnog izričaja.

Radionica je građena kratkom uvodnom kontekstualizacijom raznolikih digitalnih praksi u kulturnom i računalnom području novomedijske umjetnosti koja nastaje uslijed otvorenog i slobodnog znanja i softvera, konkretizirajućom demonstracijom materijalnosti samih formata — spremnika, kodeka, programa i licenci kao bitnih gradbenih elemenata digitalnog ekosustava, te praktičnim radom kojime sami polaznici usvajaju predstavljenu terminologiju i likovno-tehničke postupke.

Radionicu će voditi: Dina Karadžić i Vedran Gligo, a prijave možete slati na mail: atelieri.koprivnica@gmail.com

Za radionicu je potrebno donijeti vlastiti laptop.

Vidimo se na radionici!

Prilozi