Studijsko putovanje studenata Sveučilišta Sjever u Sloveniju i Italiju

Studenti Sveučilišta Sjever pod vodstvom pročelnice Odjela za poslovnu ekonomiju izv. prof. dr. sc. Anice Hunjet, 07. i 08. travnja 2017. godine posjetili su firmu KOGAST iz GROSUPLJA (Slovenija) te firmu PRIMAX u San Vito al Tagliamento (Italija).

Dana 07.04.2017. u 07:00 sati autobus sa ukupno 40 studenata, krenulo je ispred Sveučilišta Sjever u Varaždinu prema Sloveniji u posjet firmi KOGAST iz GROSUPLJA. U 10:30 sati stigli smo u firmu KOGAST, gdje su nas srdačno dočekali vlasnici firme. Tvrtka KOGAST već je 60-tak godina na tržištu i nudi širok portfelj visoko kvalitetne, profesionalne opreme, od štednjaka, friteza, roštilja, raznih kuhala, peći te brojnih drugih proizvoda tvrtka je usmjerena ka cilju zadovoljstva kupaca. Oko 15:00 sati dolazimo u gradić San Vito al Taglamento i posjećujemo firmu PRIMAX, koja se nalazi u sklopu industrijskog kompleksa. Firma PRIMAX također proizvodi opremu za opremanje kuhinja ugostiteljskih objekata. Pokazan nam je i pogon koji je automatiziran, tj. na trakama. Nakon posjeta firmi PRIMAX oko 17:00 sati krećemo u grad Pordenone. Smjestili smo se u HOTEL SANTIN PORDENONE, VIALE DELLE GRAZIE 9. Ujutro oko 10:00 sati krenuli smo iz hotela prema gradu Palmanova. Nakon razgledavanja grada Palmanova, krenuli smo u shopping centar Outlet Village Palmanova. Oko 19:00 sati dolazimo na seoski turizam „Lisjak“, OPČINA DUTOVLJE 31 kod SEŽANE, gdje nas je dočekao srdačan vlasnik Boris Lisjak i proveo nas svojim imanjem. Slušajući priče vlasnika i razgledavajući vinske podrume studenti su naučili mnogo toga o ovim vrhunskim sortama vina. Uz kraća stajanja, u Varaždin dolazimo poslije ponoći, sretni i zadovoljni te bogatiji za brojna nova i lijepa iskustva.