Uspjeh profesora dr. sc. Vladimira Šimovića na međunarodnoj znanstvenoj konferenciji u Veneciji

Prorektor za znanstveno-umjetnički rad i međunarodnu suradnju Sveučilišta Sjever, prof. dr. sc. Vladimir Šimović sudjelovao je na međunarodnoj znanstvenoj konferenciju o Proširenju tehnologija za baze podataka „ICEDT 2017“. Konferencija je održana 16. i 17. veljače 2017. godine u Veneciji s ciljem da okupi vodeće akademske znanstvenike i istraživače kako bi razmijenili i podijelili svoja iskustva i rezultate istraživanja. Riječ je o interdisciplinarnoj platformi za istraživače koji predstavljaju i raspravljaju o najnovijim inovacijama, trendovima kao i o izazovima s kojima se susreću u području Proširenja tehnologija za baze podataka.

U okviru Konferencije, prof. dr. sc. Vladimir Šimović predstavio je znanstveno istraživački rad "Standard Languages for Creating a Database to Display Financial Statements on a Web Application" napisan u suradnji s dr. sc. Matijom Vargom (vanjski suradnik Sveučilišta Sjever) te doc. dr. sc. Predragom Oreškim. Rad je nagrađen kao najbolji rad konferencije te je autorima dodijeljen certifikat „Certificate of best paper award“.