Poluzavršnica UniSportHR Košarke za skupinu Sjever

Poluzavršnica UniSportHR Košarke za skupinu Sjever održala se 07. ožujka (utorak) u Varaždinu, na kojoj su osim domaćina, nastupile ekipe Veleučilišta Baltazar  i Zagrebačke škole ekonomije i managementa u muškoj konkurenciji. Momčad Zagrebačke škole ekonomije i managementa je upisala obje  pobjede u prva dva kola protiv Baltazara i Sjevera te se plasirala za završnicu skupine Sjever. U izvrsnoj i napetoj utakmici samo u prvom poluvremenu ekipa Baltazara je  pobijedila Sjever  te osvojila drugo  mjesto u sjevernoj skupini.

REZULTATI:

STUDENTI

1. KOLO

SJEVER- ZŠEM 50 :74 (17:13, 13:17, 10:24, 10:20)

Ekipa Sjevera predvođena izvrsnim  kapetanom Nakićem i ZŠEM-a odigrali su kvalitetne prve dvije četvrtine te na poluvremenu bili u egalu. No, tu priča staje za ekipu Sjevera jer je nastavak utakmice pripao Zšem-u koji je zadnje dvije četvrtine dobio ukupno 40:20 poena.

2. KOLO

BALTAZAR – SJEVER 66:43 (20:07, , 10:14, 18:14,18:08)

Baltazar je suvereno otvorio utakmicu te Varaždincima dozvolio tek po 7 poena u prvoj, odnosno 10 u drugoj četvrtini za +13 na poluvremenu.Druge su dvije četvrtine odigrane u “nižoj brzini” te je Sjever  bio u egalu –18:14 u trećoj trećini .U konačnici, sigurna pobjeda Baltazara koga je predvodio sigurni Petrović

3. KOLO

BALTAZAR – ZŠEM 45:53 (11:12, 13:13, 11:08, 10:20)

U utakmici koja je, prema dotad viđenom, odlučivala o prvom mjestu, ekipe su odigrale  prvu i drugu četvrtinu izjednačeno, stoga je poluvrijeme donijelo egal. Druge dvije četvrtine odigrane su izjednačeno, ali se u tvrdoj utakmici i fajterskoj igri bolje snašao Zšem te u konačnici slavio u ovoj utakmici.