Sveučilište Sjever na Međunarodnom sajmu obrazovanja i zanimanja u Ljubljani

Sveučilište Sjever sudjelovalo je 27. i 28. siječnja 2017. godine na Međunarodnom sajmu obrazovanja i zanimanja Informativa u Ljubljani gdje su se predstavila brojna visoka učilišta i ustanove za cjeloživotno učenje. Organizator ovog događaja, Zavod za razvoj, obrazovanje i kulturu RIKUS  iz  Slovenije zajedno s lokalnim i međunarodnim  partnerima okupio je brojne međunarodne sudionike. Ove godine Sajam je posjetilo 24.000 osoba, a predstavilo se više od 300 izlagača.

Sajam Informativa izvrsna je prilika za daljnju promociju hrvatskih visokih učilišta u susjednim  zemljama  i šire u Europi. Sveučilište Sjever predstavljao je prorektor za znantveno-umjetnički rad i međunarodnu suradnju, prof. dr. sc. Vladimir Šimović, koji je tom prilikom održao kratku prezentaciju.