Potpisan sporazum o suradnji Sveučilišta Sjever i Sveučilišta Burgenland

Dana 27. rujna 2016. godine rektor Sveučilišta Sjever prof. dr. sc. Marin Milković i pročelnica znanstvenog vijeća University of Applied Sciences Burgenland, Eisenstadt, Austrija univ. prof. dr. Irena Zavrl potpisali su Sporazum o suradnji između dviju institucija.

Sporazum bilateralne suradnje omogućuje nastavak i promicanje unapređenja međunarodne suradnje, akademske izvrsnosti te pojačanja kulturne suradnje. Sporazumom se promovira i učvršćuje suradnja i razmjena u istraživačkom i akademskom radu u obostranim područjima interesa kao što su:

1. Razmjena akademskog osoblja i studenata unutar CEEPUS i Erasmus mreže
2. Organiziranje znanstvenih konferencija, kooperativnih seminara, radionica i drugih akademskih sastanaka koji su od zajedničkog interesa
3. Pristupanje združenim projektima unutar EU programa
4. Pregled radova za časopise i znanstvene konferencije
5. Intenzivna suradnja na Internationl Joint Cross-Border PhD Programme in International Economic Relations and Management

U ime Sveučilišta Sjever, potpisivanju sporazuma nazočila je pročelnica Odjela za poslovnu ekonomiju izv. prof. dr. sc. Anica Hunjet.