Studenti Odjela za geodeziju i geomatiku sudjelovali na Erasmus+ BIP Geomatics programu u Rumunjskoj
Studenti Odjela za geodeziju i geomatiku Sveučilišta Sjever, u pratnji nastavnika doc. dr. sc. Nikole Kranjčića i doc. dr. sc. Olge Bjelotomić Oršulić, sudjelovali su u međunarodnom Erasmus+ Blended Intensive Programme (BIP) Geomatics, koji je održan od 25. do 29. svibnja 2026. godine na Fakultetu geografije Sveučilišta Babeș-Bolyai u Cluj-Napoci, Rumunjska.
Program je okupio studente i nastavnike s nekoliko europskih visokoškolskih ustanova, uključujući Eötvös Loránd University iz Mađarske i Universitatea Babeș-Bolyai iz Rumunjske, pružajući sudionicima priliku za razmjenu znanja, iskustava i primjera dobre prakse u području geomatike i geoprostornih tehnologija.