Varaždinska županija financijski podupire aktivnosti na popularizaciji znanosti Sveučilišta Sjever

Varaždinska županija i ove godine financijski podupire nabavu opreme i aktivnosti na popularizaciji znanosti i studijskih programa koje provode Sveučilište Sjever – Sveučilišni centar Varaždin, Fakultet organizacije i informatike, i Geotehnički fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Župan Anđelko Stričak je 31. siječnja 2024. godine u Županijskoj palači potpisao ugovore o financijskoj potpori s rektorom Sveučilišta Sjever prof. dr. sc. Marinom Milkovićem, dekanicom FOI-a prof. dr. sc. Marinom Klačmer Čalopa i dekanom Geotehničkog fakulteta izv. prof. dr. sc. Hrvojem Meaškim. Uz dr. sc. Miroslava Huđeka, pročelnika Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport, te njegovu zamjenicu Sanju Herceg, potpisivanju je prisustvovala i prorektorica za znanstveno-umjetnički rad i međunarodnu suradnju Sveučilišta Sjever prof. dr. sc. Anica Hunjet.

Sveučilištu Sjever potpora je dodijeljena za nabavu opreme i materijala u svrhu provedbe Tjedna karijera Sveučilišta Sjever „UNIN Connect Week“ te Festivala znanosti 2024. koji nas očekuju krajem travnja i početkom svibnja.