Prve subote u lipnju - FunINO u Tehnološkom parku u Varaždinu

S ciljem promicanja kulture inovacija u studentskoj populaciji i poticanja njihove proaktivnosti u kreiranju nacionalne inovativne kulture osmišljen je FunINO, festival inovativnih ideja studenata Sveučilišta Sjever. U današnjem vremenu nikad bržih promjena u digitalnoj tehnologiji, industriji, poslovanju, obrazovanju i gotovo svim aspektima svakodnevnog života, studenti Poslovne ekonomije, smjer Digitalna ekonomija i inovacije projektom FunINO žele umrežiti Milenijalce i i-Genijalce, bivše, trenutne i buduće studente Sveučilišta Sjever na način da svojim kreacijama i inovacijama doprinesu razvoju hrvatskog gospodarstva i jačanju konkurentnosti sjevera Hrvatske.

U glavnom dijelu programa koji će se održati 3. lipnja 2023. u Tehnološkom parku u Varaždinu u Zagrebačkoj ulici 89. studenti i alumni Sveučilišta Sjever, smjer Digitalna ekonomija i inovacije predstavljati će svoje inovativne ideje razvijene u sklopu kolegija Disruptivne inovacije i design thinking, a koje će interaktivno uz pomoć Kahoot aplikacije vrednovati svi sudionici festivala. Radni dio festivala koji počinje u 10 sati zaokružit će panel rasprava s gostima i-Genijalcima, iznimno mladim i ambicioznim hrvatskim poduzetnicima koji su svoje inovativne ideje razvili u nove proizvode i trenutno posluju na globalnoj razini. „Dozi improvizacije (potrebnoj posebice prezenterima ideja :) te kreativnoj, inovativnoj i friendly atmosferi tijekom cijelog FunINO festivala doprinijet će jazz sastav Trivan Trio“, ističu organizatori.

Prilozi