Učenici Tehničke škole Čakovec obišli Sveučilišni centar Varaždin Sveučilišta Sjever

Maturanti i učenici Tehničke škole iz Čakovca koji će uskoro odlučiti o nastavku svog obrazovanja obišli su u petak 21.04.2023. u pratnji svojih nastavnika Sveučilišni centar Varaždin Sveučilišta Sjever, te od profesora i predavača saznali više o studiranju na tehničkim studijima, posebno na odjelima strojarstva, mehatronike i elektrotehnike.

„Želja nam je pokazati srednjoškolcima ne samo naše laboratorije, već ih i upoznati s profesorima i predavačima s kojima će se susretati ukoliko odluče nastaviti svoje obrazovanje upravo na Sveučilištu Sjever. Bivši učenici Tehničke škole iz Čakovca naši su uspješni studenti na Sjeveru, a mnogi su nakon stjecanja akademskog znanja vrlo brzo našli svoje mjesto na tržištu rada. Tijekom ovih susreta stavljamo i naglasak na znanje i učenje inženjerskog načina razmišljanja kojeg će kasnije ovi mladi ljudi primjenjivati u rješavanju kompleksnih tehničkih problema. Živimo u vrijeme brzih promjena i kontinuiranog razvoja i rasta, pa stoga i znanja koja su stekli učenici i kroz Regionalni centar kompetentnosti Tehničke škole Čakovec upravo u strojarstvu nastojimo dodatno produbljivati i širiti tijekom njihovog preddiplomskog studija“, istaknula je pročelnica Odjela za strojarstvo izv. prof. dr. sc. Sanja Šolić, dipl.ing.stroj, dodajući kako je posjet učenika Tehničke škole iz Čakovca u pratnji njihovih nastavnika Sveučilištu Sjever organiziran u dva termina s obzirom na velik interes školaraca. Na predstavljanju studija sudjelovali su i bivši učenici Tehničke škole Čakovec, a sada studenti druge godine preddiplomskog studija Proizvodno strojarstvo Matea Škvorc i Fran Ivan Novak. Oni su učenicima podijelili svoja iskustva o studiranju, predznanju koje su imali i odgovarali na njihova pitanja.