Održane promocije novih doktora znanosti u Eisenstadtu u Austriji

Promocije doktora znanosti studijskih programa združenog doktorskog studija "Međunarodni ekonomski odnosi i menadžment" te združenog doktorskog studija "Obrazovne i komunikacijske znanosti" održane su u subotu, 10. rujna 2022. godine u dvorcu Esterhazy, Eisenstadt, Austrija. Promovirano je ukupno 15 doktora znanosti, među kojima dvije doktorice znanosti sa Sveučilišta Sjever  - dr. sc. Iva Klepić te dr. sc. Kristina Maršić.

Prof. dr. sc. Marin Milković, rektor Sveučilišta Sjever, bio je promotor svečanosti, uz prof. dr. sc. Irenu Zavrl, direktoricu združenih doktorskih studija Međunarodni ekonomski odnosi i menadžment te Obrazovne i komunikacijske znanosti. Uz rektora prof. dr. sc. Marina Milkovića na svečanosti je sudjelovala prof. dr. sc. Anica Hunjet, prorektorica za znanstveno-umjetnički rad i međunarodnu suradnju.

Međunarodni združeni prekogranični doktorski program "Međunarodni ekonomski odnosi i menadžment" zajednički izvode Sveučilišta u Puli, Bratislavi, Sopronu, Pragu i Mostaru te Sveučilište Sjever, u suradnji s administrativnim i organizacijskim partnerom Sveučilištem za primijenjenu znanost, Burgenland, Eisenstadt, Austrija.

Važni elementi ovoga združenog studija su prije svega znanstveno-istraživački europski i međunarodni projekti, istraživački projekti s gospodarstvom, transfer tehnologije, razvoj poduzetničkog duha, međunarodni kontekst te stjecanje mnogih suvremenih kompetencija.

Međunarodni združeni prekogranični interdisciplinarni doktorski studij "Obrazovne i komunikacijske znanosti" izvodi se u suradnji sa Sveučilištem u Ljubljani, Međunarodnim Burch Sveučilištem u Sarajevu, Sveučilištem u Mostaru te Sveučilištem Sjever uz administrativnu i organizacijsku potporu Sveučilišta za primijenjenu znanost, Burgenland, Eisenstadt, Austrija.

Međunarodni združeni doktorski programi se smatraju najvažnijim generatorom internacionalizacije europskog obrazovanja i istraživanja; imaju važnu ulogu u poticanju međusveučilišne suradnje zasnovane na razvijanju međunarodnih iskustava u istraživanju i mentoriranju; potiču razvoj vještina nužnih za transfer novih znanja među partnerima u združenom studiju.

Studenti su bili vođeni kroz proces istraživanja i pisanja znanstvenih radova kako bi izrađivali dobro organizirane i jasno predstavljene znanstvene radove i hipoteze te na kraju i doktorske disertacije.