Gostujuće predavanje župana Varaždinske županije Anđelka Stričaka na Odjelu za ekonomiju

Župan Varaždinske županije Anđelko Stričak održao je vrlo zanimljivo gostujuće predavanje na temu "Gospodarstvo Varaždinske županije, prilike i izazovi" u četvrtak, 5. svibnja, s početkom u 18.30 sati u zgradi UNIN1-1 u Sveučilišnom centru Varaždin. Predavanje je održano u sklopu diplomskog studija na Odjelu ekonomije, na izbornom kolegiju Međunarodne trgovinske strategije.

Župan Anđelko Stričak rođen je 18. lipnja 1973. godine u Čanjevu, u  Općini Visoko. Osnovnu školu završio je u Visokom, a Srednju školu za unutarnje poslove u Zagrebu (1988. – 1992.). Diplomirao je na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, sveučilišni studij iz područja društvenih znanosti, polje ekonomija, program studija Poslovna ekonomija, smjer Marketing i stekao stručni naziv diplomirani ekonomist, tj. magistar ekonomije. Nakon toga zaposlio se u Policijskoj upravi varaždinskoj, najprije u temeljnoj, a zatim u Specijalnoj jedinici policije “RODA”.  Sudionik je Domovinskog rata te hrvatski ratni vojni invalid zbog zadobivenih ozljeda kod ranjavanja.

Obnašao je brojne dužnosti u tijelima lokalne i regionalne samouprave i to: od 1999. do 2009. godine bio je načelnik Općine Visoko, od 2005. do 2008. te od 2013. do  2017. vijećnik u Županijskoj skupštini Varaždinske županije, od 2008. do 2009. godine  član Županijskog poglavarstva, član brojnih odbora, povjerenstava i komisija. Obnašao je i dužnost saborskog zastupnika od 2015. do 2021. godine. U tom je razdoblju bio potpredsjednik Odbora za obranu, član Odbora za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost te Odbora za izbor, imenovanja i upravne poslove. Od 2021. godine je župan Varaždinske županije. Član je i dužnosnik u više udruga: Udruge specijalne jedinice policije “RODA”, HVIDRA Novi Marof, UDVDR Klub Visoko, DVD Čanjevo, Udruge Praškocijeve haramije Čanjevo, Društvo naša djeca Visoko…