Sveučilište Sjever i Hrvatski zavod za zapošljavanje sklopili formalnu suradnju

VARAŽDIN, 13. prosinca 2021. - Razvoj zajedničkih projekata cilj je obje partnerske ustanove

U svrhu jačanja znanstveno – istraživačkih kapaciteta na području tržišta rada Sveučilište Sjever i Hrvatski zavod za zapošljavanje formalno su sklopili suradnju potpisivanjem Sporazuma o suradnji, u ponedjeljak, 13. prosinca 2021. godine na Sveučilištu Sjever u Sveučilišnom centru Varaždin.

Sporazum su tom prilikom potpisali prof.dr.sc. Marin Milković, rektor Sveučilišta Sjever i Ante Lončar, dipl.iur, ravnatelj Zavoda za zapošljavanje.

Svrha sklapanja Sporazuma o suradnji između ove dvije ustanove jest pokretanje međusobne suradnje osobito na području znanstveno - istraživačkih projekata koji tematiziraju tržište rada, zaposlenost, zapošljavanje, nezaposlenost, visinu plaće, ljudske potencijale, cjeloživotno obrazovanje, mjere aktivne politike zapošljavanja, stručnu praksu studenata Sveučilišta Sjever te provedbu projekata europskih fondova Sveučilišta i svih sastavnica.

Radnom sastanku te potpisivanju Sporazuma nazočili su doc.dr.sc. Petar Mišević, prorektor za suradnju s gospodarstvom, EU projekte i međuinstitucijsku suradnju Sveučilišta Sjever, ujedno i inicijator uspostave ove značajne suradnje, Marko Pavić, Predsjednik Odbora za regionalni razvoj i fondove Europske unije Hrvatskog sabora, Ružica Hrga, pomoćnica ravnatelja Hrvatskog zavoda za zapošljavanje za tržište rada i politike zapošljavanja te Branka Šaško, predstojnica područnog ureda HZZ-a Varaždin.