Prvi stručni prvostupnici fizioterapije sa Sveučilišta Sjever!

Na jednom od najmlađih Odjela Sveučilišta Sjever - Odjela za fizioterapiju, u petak, 9. srpnja 2021. godine održane su obrane prvih završnih radova studenata prve generacije stručnog studija Fizioterapija.

Naime, studenti preddiplomskog stručnog studija Fizioterapija- Jan Šumandl, Lora Kovačić, Vladimir Sedlar i Monika Bukovec su putem platforme Google Meet obranili završne radove i stekli stručni naziv: stručni/a prvostupnik/ca (baccalaureus/baccalaurea) fizioterapije.

Jan Šumandl obranio je završni rad „Povezanost nedostatka glenohumeralne unutarnje rotacije (GIRD) s povećanim rizikom od ozljeda rotatorne manšete“ pod mentorstvom Nikoline Zaplatić Degač, mag. physioth., pred. dok je predsjednik povjerenstva bio dr. sc. Pavao Vlahek, v.pred. a članica Anica Kuzmić, mag. physioth., pred.

Lora Kovačić obranila je završni rad „Prilagodbe respiratornog sustava prilikom vježbanja u trudnoći“ pod mentorstvom doc. dr. sc. Manuele Filipec dok je predsjednica povjerenstva bila doc. dr. sc. Irena Canjuga a članica Anica Kuzmić, mag. physioth., pred.

Vladimir Sedlar obranio je završni rad „Proces fizikalne terapije i rehabilitacije pacijenata sa lumbosakralnim sindromom“ pod mentorstvom dr. sc. Pavla Vlaheka, v.pred. dok je predsjednik povjerenstva bio dr. sc. Jurica Veronek, prof. v.š. a članica Anica Kuzmić, mag. physioth., pred.

Monika Bukovec obranila je završni rad „Rehabilitacija nakon amputacije donjeg ekstremiteta“ pod mentorstvom dr. sc. Pavla Vlaheka, v.pred. dok je predsjednik povjerenstva bio dr. sc. Jurica Veronek, prof. v.š. , članica Anica Kuzmić, mag. physioth., pred.

Čestitke kolegama Šumandl, Kovačić, Sedlar i  Bukovec na uspješnoj obrani završnog rada!