Prof.dr.sc. Jadranka Lasić Lazić stručna komentatorica debate 'Vraćamo li se u učionice ili ostajemo online'

Prof.dr.sc. Jadranka Lasić Lazić sudjelovala je kao stručna komentatorica na debati pod nazivom "Vraćamo li se u učionice ili ostajemo online?" Cilj je ove debate suočiti se s tvrdnjom: nastava online jednako je vrijedna kao i učionička nastava.

Tijekom debate dva su tima promišljala o prednostima i nedostacima modela online nastave u odnosu na tradicionalnu, učioničku nastavu, kao i kako osigurati kvalitetu nastave. Ujedno, timovi su na znanstven i zabavan način branili svoje stavove.

U prvom timu (tradicionalna nastava) bili su:

• Igor Balaban, prodekan za znanost, projekte i međunarodnu suradnju Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu
  • Maja Ćukušić, Ekonomski fakultet Sveučilišta u Splitu
  • Sanja Kiš Žuvela, prodekanica za studije i cjeloživotno obrazovanje Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu

U drugom timu (online nastava) bili su

• Sandra Kučina Softić, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu
  • Ivica Kisić, prodekan za nastavu Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
  • Mihaela Banek Zorica, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Debatu je moderirala Marta Žuvić, prorektorica za studije, studente i osiguranje kvalitete Sveučilišta u Rijeci.

Debatu Vraćamo li se u učionice ili ostajemo online? možete pogledati na ovom linku.