Izv. prof. dr. sc. Ante Rončević na panelu geodeta

Izv. prof. dr. sc. Ante Rončević, pročelnik Odjela za ekonomiju Sveučilišta Sjever, sudjelovao je u panelu „Kuda plovi ovaj brod – što geodetska struka treba drugačije?“, u okviru 13. Simpozija ovlaštenih inženjera geodezije, koji je održan od 20. do 22. studenoga 2020. godine. Glavna tema simpozija bila je „Transformacija geodetske struke kroz ciljeve održivog razvoja“.

Simpozij je održan na daljinu, a panel rasprava se vodila uz živi prijenos putem YouTube kanala iz Hotela Antunović u Zagrebu, kojeg je pratilo više od 300 sudionika. U panelu su također sudjelovali Zvjezdana Blažić, Vedrana Likan, Marko Krištof i Boran Bušurelo, a moderator je bio dr. sc. Vlado Cetl. Na panelu su se raspravljale različite važne teme za geodetsku struku: komasacija poljoprivrednog zemljišta, nesređenost zemljišnih upisnika (katastra i zemljišne knjige), tržište nekretnina, porez na nekretnine, prostorni i statistički podaci, utjecaj korona krize i dr. Sudionici panela su posebno dali preporuke geodetskoj struci u smislu poboljšanja komunikacije i interdisciplinarnosti s ostalim strukama. Video snimka panela, kao i ostali materijali sa simpozija, dostupni su na web stranicama Hrvatske komore ovlaštenih inženjera geodezije.