Na Sveučilištu Sjever održano online predavanje povodom Svjetskog dana šećerne bolesti

Povodom obilježavanja Svjetskog dana šećerne bolesti predsjednica Hrvatskog saveza dijabetičkih udruga Zrinka Mach, mag.soc.geront. održala je zainteresiranim studentima gostujuće online predavanje pod naslovom  Šećerna bolest kao javnozdravstveni problem.

Tijekom predavanja upoznala je studente sa učestalošću šećerne bolesti, kako u svijetu, tako i u Hrvatskoj, te važnosti edukacije i prevencije kako kod osoba koje su u riziku da obole od šećerne bolesti tako i kod osoba kojima je bolest dijagnosticirana, a naglasila je da je ove godine tema obilježavanja Svjetskog dana šećerne bolesti: Medicinske sestre i tehničari kao edukatori osoba sa šećernom bolešću. Na kraju predavanja Zrinka Mach pozvala je studente da se uključe u javnozdravstvenu akciju Pokreni se, koja je namijenjena svim građanima Hrvatske, a zamišljena je kao virtualni dnevnik tjelesne aktivnosti građana te će ih poticati na svakodnevnu tjelesnu aktivnost.