Pročelnici Sveučilišnog centra Koprivnica održali sastanak s ravnateljima srednjih škola

Sveučilišni centar Koprivnica

U Sveučilišnom centru Koprivnica, u srijedu 4. ožujka 2020. godine održan je radni sastanak pročelnika Sveučilišnog centra Koprivnica i ravnatelja srednjih škola Koprivnice, Križevaca i Đurđevca na temu uspostave suradnje između Sveučilišta i srednjih škola.

Uspostavljena suradnja zasigurno će obuhvatiti umrežavanje i povezivanje Sveučilišta sa srednjim školama na projektima od zajedničkog interesa što je važno za podizanje kvalitete obrazovanja na razini regije. U okviru suradnje, ravnatelji srednjih škola predložili su jačanje vidljivosti Sveučilišta Sjever, sudjelovanje na projektu "Danima drugačije nastave" kao i na različitim manifestacijama koje škole organiziraju. Također, navedena suradnja obuhvatit će i uključivanje nastavnog kadra Sveučilišta Sjever u raznovrsne aktivnosti srednjih škola. Tokom sastanka dogovorena je i prva suradnja između Sveučilišta Sjever i srednjih škola, a riječ je o Danima otvorenih vrata Sveučilišta Sjever kada će Sveučilišni centar Koprivnica 12. ožujka 2020. godine otvoriti svoja vrata brojnim zainteresiranim srednjoškolcima.

Sastanku su nazočili zamjenik župana Koprivničko  - križevačke županije Ratimir Ljubić, ravnatelj gimnazije "Fran Galović" Koprivnica mr. sc. Vjekoslav Robotić, ravnatelj Obrtničke škole Koprivnica Zlatko Martić, ravnateljica Srednje škole Koprivnica mr. sc. Manuela Gregurić, ravnatelj gimnazije Ivana Zakmardije Dijankovečkog Križevci dr. sc. Ivan Peklić, ravnatelj Srednja gospodarske škole Križevci Toni Svoboda, ravnateljica Srednje škole "Ivan Seljanec" Križevci Gordana Juran Ratković, profesor Strukovne škole Đurđevac Branko Pleadin, ravnatelj gimnazije "dr. Ivana Kranjčeva" Đurđevac Tomislav Ostojić te pročelnici Sveučilišnog centra Koprivnica koji su ujedno i predstavili svoje Odjele.