Treći međunarodni dan za podizanje svjesnosti o HPV infekciji obilježava se i na Sveučilištu Sjever

Sveučilište Sjever se i ove godine pridružilo drugim eminentnim svjetskim organizacijama kako bi obilježio treći Međunarodni dan za podizanje svjesnosti o HPV infekciji (International HPV Awareness Day). Organizaciju predvodi Međunarodno društvo za papilomaviruse (International Papillomavirus Society) s ovogodišnjom geslom Viralno i prije ere Interneta (Viral Before the Internet). Cilj ovog dana jest potaknuti razgovor i razmjenu ideja, znanja i znanstvenih spoznaja o humanom papilomavirusu (HPV) te bolestima do kojih može dovesti.

Kao dio ove kampanje, Odjel za sestrinstvo Sveučilišnog centra Varaždin, Sveučilišta Sjever će 4. ožujka 2020. godine (UNIN 2, predavaona 110) s početkom u 17 sati organizirati “HPV Dan”, s primarnim ciljem podizanja svijesti studenata i svih drugih zainteresiranih osoba o ovoj infekciji.  Uz glavnog organizatora doc. dr .sc. Tomislava Meštrovića, nastavnika na Sveučilištu Sjever, ovom događaju će kao glavni predavači prisustvovati i doc. dr .sc. Vjekoslav Tomaić s Instituta Ruđer Bošković (koji će govoriti na koji način HPV dovodi do razvoja karcinoma) te doc. dr .sc. Maja Pakiž sa Sveučilišnog kliničkog centra Maribor (koja će dati klinički osvrt na infekciju HPV-om kod žena). Rezultate svojih istraživanja na temu HPV-a će prikazati i studenti studija sestrinstva.

Više o Međunarodnom danu svjesnosti o HPV infekciji možete pronaći na: https://www.askabouthpv.org/.

Nadamo se vašem odazivu u što većem broju.