Svečano potpisan Ugovor o prijenosu prava vlasništva nekretnine dijela bivše vojarne „Ivan Drašković“ u Varaždinu, Optujska ulica Sveučilištu Sjever

Sveučilište Sjever nastavlja svoj razvoj u cilju poboljšanja kvalitete nastavnog procesa, znanstvenog i stručnog rada te studentskog standarda

Na Sveučilištu Sjever, u Sveučilišnom centru Varaždin u četvrtak, 29. kolovoza 2019. godine svečano je potpisan Ugovor o prijenosu prava vlasništva nekretnine dijela bivše vojarne „Ivan Drašković“ u Varaždinu, Optujska ulica Sveučilištu Sjever na kojem je nazočio i predsjednik Vlade Republike Hrvatske, mr. sc. Andrej Plenković.

Potpisivanjem ovog značajnog Ugovora Sveučilištu Sjever prenose se nekretnine u svrhu osiguranja i izgradnje prostornih i poslovnih kapaciteta za potrebe obavljanja znanstveno-nastavne djelatnosti, podizanja studentskog standarda

u smislu poboljšanja uvjeta i kvalitete studentskog života te jačanja znanstveno-nastavnih kapaciteta.

Rektor Sveučilišta Sjever, prof.dr.sc. Marin Milković istaknuo je važnost potpisivanja Ugovora: „Sveučilište Sjever potpisom ovog Ugovora steklo je pravo na vlasništvo nekretnine ukupne površine 22.022 m2 i vrijednosti 8.490.000,00 kuna. U prvi objekt koji ćemo obnoviti, tzv. zgradu 1 u Optujskoj ulici, u planu je smjestiti studij strojarstva, mehatronike i tehničke i gospodarske logistike. Nadamo se da će cjelokupna projektna dokumentacija za obnovu tog dijela biti završena do kraja 2019. godine. Time ćemo rasteretiti i dio postojeće lokacije Sveučilišnog centra u Varaždinu, u Križanićevoj ulici koja je zbog sve većeg broja studenata u potpunosti popunila svoje prostorne kapacitete.  Ostatak prostora u Optujskoj raspoloživ je za izgradnju još jednog ili dva objekta što ćemo svakako pokušati u što skorije vrijeme staviti u funkciju. Navedeno bi ispunilo kratkoročne ciljeve do 2025. godine, a za dugoročnije razdoblje svakako je u planu izgradnja kampusa po područjima znanosti.

Ugovor o prijenosu prava vlasništva potpisali su rektor Sveučilišta Sjever, prof.dr.sc. Marin Milković i ministar državne imovine dr. sc. Mario Banožić.  Prije potpisa Ugovora održan je radni sastanak predsjednika Vlade Republike Hrvatske mr.sc. Andreja Plenkovića i njegovih suradnika sa upravom Sveučilišta Sjever.  Vlada Republike Hrvatske i predsjednik Vlade Andrej Plenković prepoznali su važnost donošenja ove Odluke koja je od izuzetnog značaja ne samo za Sveučilištu Sjever i regiju već i za čitavu Hrvatsku. Ovim povećanjem prostornih kapaciteta povećat će se kvaliteta nastavnog procesa te znanstvenog i stručnog rada što dovodi do poticanja izvrsnosti čime se posljedično unapređuje gospodarska konkurentnost, održivi napredak i razvoj ljudskih potencijala regije, ali i šire.

Na radnom sastanku i potpisivanju Ugovora nazočili su i ministrica znanosti i obrazovanja, prof.dr.sc. Blaženka Divjak, prorektor Sveučilišnog centra Varaždin, izv.prof.dr.sc. Damir Vusić, prorektor Sveučilišnog centra Koprivnica, izv.prof.dr.sc. Mario Tomiša, prorektor za nastavu i studentska pitanja, izv. prof. dr. sc. Vlado Tropša, prorektor za financije i opće poslove, izv.prof.dr.sc. Goran Kozina, prorektorica za znanstvenoumjetnički rad i međunarodnu suradnju, izv.prof.dr.sc. Anica Hunjet, saborski zastupnici Sunčana Glavak, Anđelko Stričak, Josip Križanić, župan Varaždinske županije Radimir Čačić, gradonačelnik Varaždina, dr. sc. Ivan Čehok, akademska tajnica Sveučilišta Sjever, Martina Šantalab, dipl. iur.  te ostali ugledni dionici.