Stručni posjet studenata Multimedije HRT-u

Stručni posjet Hrvatskoj radioteleviziji studenata s Odjela multimedije bio je organiziran 10. lipnja 2019., u okviru kolegija Digitalna videotehnologija u elektroničkim medijima i Obrada digitalnog videomaterijala. Studenti su imali prilike upotpuniti i proširiti svoja teoretska i praktična znanja iz oblasti videotehnologije i proizvodnje TV programa. Unutar Doma HRT-a studenti su se upoznali s organizacijom, tehnologijom i radom televizijskih studija.

Isto tako imali su prilike čuti kratko o povijesti Hrvatske radiotelevizije, bogatoj audiovizualnoj arhivi i programskoj shemi. Organizaciju i sadržaj posjeta HRT-u pripremila je Nada Chedid iz Radne jedinice Komunikacije HRT-a. Studenti su imali prilike upoznati se sa studiom za Dnevnik te studijima 6, 7, 8 i 9. Stručni posjeti vrijedno su iskustvo za svakog studenta, prilikom kojeg se mogu upoznati sa svojim budućim poslom i načinom rada.