Predstavnici Sveučilišta Sjever na međunarodnoj znanstvenoj konferenciji u Španjolskoj

Nastavnica Odjela za sestrinstvo Sveučilišta Sjever, doc. dr. sc. Rosana Ribić, sudjelovala je od 15. do 17. svibnja 2019. na međunarodnoj znanstvenoj konferenciji "2nd Molecules Medicinal Chemistry Symposium: Facing Novel Challenges in Drug Discovery" održanoj u Barceloni, Španjolska.

Doc. dr. sc. Rosana Ribić suradnica je na znanstvenom projektu Hrvatske zaklade za znanost “Sinteza, strukturna analiza i biološka evaluacija peptidomimetika i glikokonjugata” kojeg vodi prof. dr. sc. Srđanka Tomić Pisarović s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te je na navedenoj konferenciji prezentirala rezultate istraživanja. Postersko priopćenje naslova “Design and synthesis of immunostimulating mannosylated muropeptide analogs containing 2-aminoadamantane-2-carboxylic acid“ znanstveni odbor konferencije odabrao je među deset najboljih te je doc. dr. sc. Rosana Ribić i kratkim usmenim izlaganjem prikazala rezultate istraživanja.

Na konferenciji je sudjelovalo ukupno 188 sudionika iz 36 zemalja.

Čestitke doc.dr.sc. Rosani Ribić!