Studenti MOP-a na stručnom posjetu Novoj TV

Studenti s Odjela Multimedije su u ponedjeljak, 18. veljače 2019. održali stručni posjet Novoj TV, u okviru kolegija Digitalna videoprodukcija. Studenti su imali prilike upotpuniti i proširiti svoja teoretska i praktična znanja iz oblasti videotehnologije i proizvodnje medijskog sadržaja. Unutar Nove TV studenti su se upoznali s organizacijom rada televizijske kuće, tijekom proizvodnje informativne emisije te principom rada virtualnog seta. Studentima je predstavljena najsuvremenija studijska oprema, kao i oprema koja se koristi na terenu.

Sadržaj posjeta i upoznavanje studenata s radnim procesima i tehnologijom na pojedinim odjelima u Novoj TV pripremili su:
News studio, Antonio Blašković, producent;
Green screen studio, Goran Bortas, voditelj produkcijske grafike i Ivan Vidak Buljan, stariji VIZRT dizajner;
IN magazin studio, Dubravka Mamić, lektorica i Josip Mašić, fonetičar;
Montaža, Darko Kušlan, voditelj postprodukcije i montaže;
Master i Avid Ingest, Ivo Kovačević, master operater;
Ingest i Playout, Krešimir Pranjić, playout/ingest supervizor i Ilija Ugljar, playout operater.
Organizaciju posjeta pripremila je i vodila Martina Bastašić, specijalist ljudskih resursa.