Veleposlanik Rumunjske u posjetu Sveučilištu Sjever

Delegacija Veleposlanstva Rumunjske na čijem čelu je bila njegova ekscelencija Constantin Mihail Grigorie, Veleposlanik Rumunjske u RH, posjetila je Sveučilište Sjever 6. veljače 2017. godine.

U Sveučilišnom centru Varaždin delegaciju je dočekao rektor prof. dr. sc. Marin Milković sa svojim suradnicima, prorektorima izv. prof. dr. sc. Damirom Vusićem i doc. dr. sc. Vladom Tropšom. U ugodnom ozračju razgovaralo se o mogućnostima suradnje Sveučilišta Sjever s javnim sveučilištima u Rumunjskoj. Veleposlanik Rumunjske je tom prilikom iskazao  spremnost pružiti svu potrebnu potporu u brzom i efikasnom povezivanju te stvaranju preduvjeta za kvalitetnu i konkretnu suradnju sveučilišnih zajednica. Dogovorene su konkretne aktivnosti koje će se na tom planu provoditi u narednom razdoblju.