Stručni posjet Novoj TV

Stručni posjet Novoj TV studenata s Odjela multimedije, oblikovanja i primjene održan je 3. veljače 2017. godine u okviru kolegija Digitalna videoprodukcija. Studenti su imali prilike upotpuniti i proširiti svoja teoretska i praktična znanja iz oblasti videotehnologije i proizvodnje medijskog sadržaja. Unutar Nove TV studenti su se upoznali s organizacijom rada televizijske kuće, proizvodnim procesom snimanja zabavne emisije IN magazin, proizvodnjom informativne emisije Dnevnik Nove TV te načinom rada i vrstama videosadržaja koja se proizvode u virtualnom studiju.

Studentima je predstavljena najsuvremenija oprema, kao i oprema koja se koristi u izvanrednim situacijama na terenu. Organizaciju posjeta Novoj TV pripremio je Marko Sekol, stručnjak zaštite na radu a detaljno upoznavanje studenata sa sadržajem posjeta proveli su realizatorica IN magazina Ana Žalac, producent Nove TV Antonio Blašković , grafički Vizrt dizajner Benjamin Vuković te supervizor ingest/playout odjela Tomislav Debeljak. Studenti su imali prilike upoznati se sa studijem i režijom za informativni program, montažama informativnog programa, studijem IN magazina, jedinicom za odvijanje televizijskog programa te ingest/playout odjelom.