Suradnja Sveučilišta Sjever i Nacionalnog Prometnog Sveučilišta iz Kijeva

Sastanak između predstavnika Sveučilišta Sjever, Alekseja Aniskina i dekanice Fakulteta za menadžment, logistiku i turizam Nacionalnog Prometnog Univerziteta Olene Bakulich održao se u Kijevu, od 28. do 29. studenoga 2016. godine u okviru međunarodnog seminara o mobilnosti i suradnji Erasmus+ za zemlje istočnog partnerstva (Contact Seminar with Eastern Partnership Countries).

Na sastanku se raspravljalo o mogućnostima suradnje Sveučilišta Sjever i Nacionalnog Prometnog Sveučilišta u okviru Ključne aktivnosti 1 (KA107) - "Obrazovna (akademska) mobilnost" za nastavnike, administrativno osoblje i studente u području građevinarstva, strojarstva, logistike i ekonomije. Osim navedenog, razmatralo se i o mogućoj znanstvenoj suradnji putem publiciranja članaka sa zajedničkim interesima, koji bi se publicirali u "Tehničkom glasniku" (UNIN, Hrvatska), znanstveno-tehničkom časopisu "Vjesniku Nacionalnog Prometnog Univerziteta", zborniku "Upravljanje projektima, analiza sustava i logistika", te znanstvenom časopisu "Ekonomija i menedžment u prometu" (NPU). U zaključku na obostrano zadovoljstvo je postignut dogovor o pripremi zajedničkog projekta u sklopu Erasmus+ Easternship partners natječaja.