Studenti i nastavnici Odjela za sestrinstvo volontirali na obilježavanju Tjedna Crvenog križa

U čast obilježavanja Tjedna Crvenog križa koji se održava od 8. do 15. svibnja, studenti i nastavnici Odjela za sestrinstvo zajedno s članovima Gradskog društva Crvenog križa Varaždin 9. svibnja 2024. godine su demonstrirali svoje vještine i znanje na Gradskoj tržnici u Varaždinu.

Tijekom jutra, naši studenti i članovi Crvenog križa pružali su besplatne zdravstvene usluge, kao što su mjerenje šećera u krvi i krvnog tlaka. Osim toga, demonstrirali su i neke postupke prve pomoći poput Heimlichova hvata, pružajući građanima priliku da nauče kako reagirati u hitnim situacijama gušenja stranim tijelom.

Ovaj događaj bio je odlična prilika za naše studente da primijene naučeno u stvarnim situacijama te da doprinesu zajednici pružajući osnovne medicinske usluge i edukaciju.

Zahvaljujemo svim građanima koji su posjetili naš štand i pokazali interes za svoje zdravlje i sigurnost.

Vaša podrška motivira nas da nastavimo s našim volonterskim aktivnostima i dalje te da širimo znanje koje može spašavati živote!